Konfliktų ir manipuliacijų valdymo praktika - nuo psichologijos iki veiksmo (II diena) 

Konfliktų ir manipuliacijų valdymo praktika - nuo psichologijos iki veiksmo (II diena)

Prieš mokymus bus atsiųsta mokymuisi skirta teorinė medžiaga PDF formate ir prašoma dalyvių susipažinti su ja. Taupant mokymų laiką, bus atsiųstas konflikto valdymo strategijų pažinimui mokymuisi skirtas testas. Išsiųsta medžiaga yra skirta tik mokymų dalyviams, ja dalintis su kitais asmenimis negalima, mokomasis testas nėra skirtas profesionaliai diagnostikai.

Lektorius: Vega Dikčienė

Mokymų vieta: "Panorama" viešbutis (prie Vilniaus geležinkelio stoties). Adresas: Seinų g. 4, 01313 Vilnius; autombilių parkavimas nemokamas vidiniame viešbučio kieme, įvažiavimas viešbučio dešinėje.

Mokymų data: 2023-11-07 08:30 - 2023-11-07 16:30

Mokymų kaina:

 • 199.00 €/asm.

Mokymų trukmė: pilną mokymų programą sudaro 2 dalys (2 dienos). Galima rinktis ir vienos dienos mokymus! 

Rekomenduojama dalyvauti abejose dalyse, nes tai užtikrins nuoseklesnį mokymąsi ir gilesnį temos praktinį suvokimą.


Mokymų programos išskirtinumas - MOKYMASIS ATLIEKANT UŽDUOTIS:

Mokymų praktiškumas ir platus pritaikymas. Mokymai yra patyriminiai - praktiniai, tiksliai ir smagiai lavinantys konfliktų ir manipuliacijų valdymo įgūdžius (virš 80% mokymosi laiko sudaro užduotys, mokomosios diskusijos, patirčių apibendrinimai). Šių mokymų metu įgyti įgūdžiai naudingi ne tik darbe ir asmeniniame gyvenime, ypatingai vertingi bendraujant su kolegomis, klientais aptarnavimo, pardavimų ir derybų metu, namuose su šeimos nariais ir vyresnio amžiaus vaikais.

Mokymosi metodų šiuolaikiškumas ir mokslinis pagrindimas. Visos užduotys yra parinktos, norint tikslingai mokytis valdyti savo bei pašnekovo emocijas ir sudėtingą bendravimo situaciją profesionaliai nukreipti konstruktyvia kryptimi. Užduotys remiasi suaugusių mokymams keliamais reikalavimais, giliomis psichologinėmis ir psichoterapinėmis technikomis bei pagrįstais naujausiais neuro mokslo tyrimais.

Mokymuose bus naudojami dalyvaujančių asmenų veiklos specifiką ir problematiką atitinkantys pavyzdžiai ir užduotys. Lektorės ilgametė konsultavimo, mokymų vedimo ir psichologinio bei koučerės darbo patirtis su įvairiomis įmonėmis, užtikrins mokomosios medžiagos pritaikomumą dalyvių poreikiams.

Mokymus veda šios srities ekspertė Vega Dikčienė, psichologė - praktikė, personalo kompetencijų, koučingo ir neurolingvistinio programavimo (NLP) sertifikuota konsultantė. Lektorės išskirtinumas – puikus psichologinių ir psichoterapinių žinių derinimas su personalo vadybos žiniomis. Vega virš 25 metų konsultuoja, veda mokymus, rašo straipsnius, dalyvauja konferencijose emocijų ir konfliktų valdymo, mobingo, klientų aptarnavimo bei vadovavimo klausimais, pastoviai kelia kvalifikaciją. Yra kelių metodinių leidinių, skirtų socialinių įgūdžių lavinimui, autorė ir bendraautorė. Lektorės kvalifikaciją patvirtina tarptautinis EuroPsy sertifikatas ir dar daug įvairių kvalifikaciją patvirtinančių pažymėjimų.

Mokymai skirti vadovams, specialistams ir kitiems asmenims, kuriems, bendraudami su kolegomis, klientais, užsakovais ar tiekėjais sprendžia sudėtingas bendravimo situacijas ir konfliktus, siekia nepasiduoti manipuliacijoms.

Mokymų turinys:

I dalis – Sudėtingų konfliktų valdymo praktika:

 • Bendravimo esminių elementų patyrimas ir įsisąmoninimas atliekant užduotis. Kas būtinai (ne)sukels konflikto arba kur slypi pavojai ir ką daryti?
 • Neuropsichologijos pritaikomumas konfliktų valdyme. Autopilotas, emocinės ir mąstančios smegenys. Veidrodžio efektas arba racionalus žvilgsnis į save.
 • Mintys, jausmai ir elgesys. Tarpusavio sąveika arba kaip nusiraminti ir išlikti racionaliu, kai emocijos ima viršų, pašnekovas elgiasi netinkami, užgaulioja, manipuliuoja? Kaip netapti „beždžione“ ir kodėl ja kartais tampame?
 • Konflikto vystymosi etapai ir kaip kiekvieno etapo metu galima suvaldyti situaciją. Kodėl sudėtinga bendravimo situacija (ne)būtinai tampa konfliktu?
 • Konkrečios konflikto valdymo strategijos pasirinkimas skirtingose situacijose (remiamsi testo rezultatais, įžvalgos, savirefleksija). Kodėl dažniausiai, bet ne visada kompromisas ir bendradarbiavimas yra geriausia strategija? Praktiniai sprendimai atliekant užduotis, aktualių dalyviams situacijų modeliavimas?
 • Trijų žingsnių taktika praktiškai, kuri padės visais atvejais. Kaip tinkamai mąstyti ir kalbėti, kai emocijos ima viršų - įgūdžių lavinimas. Dažniausiai pasitaikančios klaidos, jų išvengimo būdai. Konfliktų valdymo algoritmo asmeninis sudarymas, o pritaikomumas sarbe ir kasdieniniame gyvenime.
 • Apibendrinimas – pasidalinimas asmeninėmis įžvalgomis.

 II dalis – Manipuliacijų valdymo ir ribų išlaikymo gebėjimų ugdymas

Ribų svarba bendravime. Savo ribų žinojimas ir jų išlaikymo būdai. („Atsakomybės pyrago“ braižymas.) Ką daryti, kai interesai ir ribos susikerta? Kada parsideda manipuliacijos?

 • Savęs vertinimas ir pasitikėjimas savimi – kaip jį išlaikyti, kai tavimi manipuliuoja? Trumpai apie susitikimą su Narcizų ir kitomis manipuliuoti linkusiomis asmenybėmis.
 • Pasiruošimas ir savęs paruošimas. Kaip pasiruošti manipuliacijoms ir kaip jas suvaldyti?
 • Manipuliacija – tai žaidimas su silpnybėmis. Savo silpnybių pažinimas. Kodėl patenkame į manipuliacijų trikampį? Kur yra mano "Achilo kulnas“?
 • “Dramos trikampis – Aukos trikampis”. Kuos skiriasi manipuliavimas nuo įtakos darymo? Kokie požymiai parodo, kad tai yra manipuliacija? Kaip laiku atpažinti manipuliatorių? 
 • Atsparumo stiprinimas skirtingoms manipuliavimo formoms arba kaip bendrauti su „persekiotoju“, „gelbėtoju“ , „auka“ ir pačiam jais netapti – įgūdžių lavinimas. Kaip pasakyti NE ir išsaugoti ribas?
 • Emocijų valdymo budai susidūrus su manipuliacijomis.
 • Apibendrinimas – pasidalinimas asmeninėmis įžvalgomis.

 

Mokymų kaina:

 • vienos mokymų dienos kaina vienam asmeniui 199 EUR (PVM netaikomas)
 • dalyvaujant dvejose mokymų dienose, dviejų dienų kaina vienam asmeniui 360 EUR. (PVM netaikomas)

Registruojantis 3 ir daugiau asmenų iš vienos įmonės, taikoma 10% nuolaida.

Registruojantis 2 asmenims iš vienos įmonės, taikoma 5% nuolaida.

Maksimalus dalyvių skaičius grupėje: 16 dalyvių.

Pastaba: dalyvis registruojamas į mokymus tik po apmokėjimo. 

Į mokymų kainą įskaičiuota:

 • pasitikimo kava ir dvi kavos / arbatos pertraukėlės, pietūs
 • rašymo priemonės ir balti poprierais lapai užrašams
 • mokymų išklausymo pažymėjimai
 • mokomoji medžiaga PDF formate, atsiunčiama likus dviem dienom iki mokymų
 • nemokamas automobilio parkavimas viešbučio kieme

Į kainą neįskaičiuota:

 • dalyvių nakvynės išlaidos
 • kitos tiesiogiai su mokymais nesusijusios asmeninės išlaidos

Dienotvarkė:

8.30 – 9.00 – pasitikimo kava, neformalus susipažinimas

9.00 – 10.30 – mokymai, praktinės užduotys

10.00 – 10.45 – pertraukėlė, kava, arbata

10.45 – 12.15 – mokymai, praktinės užduotys

12.15 – 13.15 - pietūs 

13.15 – 14.45– mokymai, praktinės užduotys

14.45 – 15.00 – pertraukėlė, kava, arbata

15.00. – 16. 30 – mokymai, praktinė dalis, apibendrinimas.