Kas naujo?

PSICHOLOGINIS DZIUDO. Kaip bendrauti su agresyviu kolega ar šeimos nariu?

2021-02-17
PSICHOLOGINIS DZIUDO. Kaip bendrauti su agresyviu kolega ar šeimos nariu?

Nuotoliniai praktiniai mokymai.

Data: 2021 m. kovo 10 d.

Būtinas dalyvavimas su įjungta kamera ir mikrofonu!

Pagrindimas: Kodėl psichologinis Dziudo? Atsakymas glūdi pačiame pavadinime. Remiantis Wikipedia paaiškinimu bei kitose Dziudo mokyklose parteiktu aprašymu, verčiant iš japonų kalbos, Dziu - do (柔道) – tai  „lankstus kelias“ apsiginti. Palyginus su kitomis savigynos technikomis, dziudo kovos būdas neturi tikslo įskaudinti kito.

Kai mus kažkas puola, įsijungia senieji, stuburiniams, tame tarpe ne tik žinduoliams, bet ir reptilijoms būdingi, gynybos mechanizmai „pulti, bėgti, sustingti“. Tam tikrose situacijose tai yra reikalingi gynybos būdai, tačiau, kai tenka susidurti su psichologine agresija – šie gynybos mechanizmas gali pakenkti. Vadinasi reikia ieškoti kitokios, lankstesnės strategijos. Ką daryti, kai mus puola, spaudžia, gąsdina ir verčia paklūsti.  Dziudo moko kontroliuoti savo jausmus: suvaldyti baimę, pyktį bei impulsyvias neapgalvotas reakcijas. To paties mums reikia, kai pajuntame kito asmens jėga – mums reikia susivaldyti ir, nenaudojant agresyvių būdų, „išmušti priešininko pusiausvyrą“.

Mokymasis vyksta: atliekant užduotis mažesnėse grupėse, individualiai ir aptariant rezultatus bendroje grupėje. Praktinių užduočių metu aptariamos situacijos, kuriose patiriame įvairų agresyvų psichologinį spaudimą ir mokomasi jį suvaldyti.  Atliekant praktines užduotis mokomasi psichologinių agresyvaus elgesio įveikos metodų, kurie padeda išsaugoti asmeninį orumą, atstatyti santykiuose pusiausvyrą ir/ar aiškiai išsakyti savo lūkesčius agresyviai, nemandagiai ar chamiškai besielgiančiam asmeniui.

Mokymosi metodai: konkrečių atvejų aptarimas, simuliaciniai pavyzdžiai ir lektorės demonstracijos, trumpi teoriniai paaiškinimai, diskusija, dalinimasis patirtimi.

Susitikimo vieta: ZOOM programa

Bendra trukmė:  6 akad. val.

Datos ir laikas: 2021 m. kovo 10 d. (trečiadienis), 12.00 – 17.00 val. (įskaitant 2 trumpas pertraukėles).

Kaina asmeniui: 95 EUR (mokesčiai įskaičiuoti). Sąskaita apmokėjimui atsiunčiama po registracijos (vega@talentunamai.lt), būtina nurodyti įmonės rekvizitus, kai apmoka įmonė arba dalyvio vardą pavardę, kai už mokymus moka pas dalyvis.

Prisijungimas ir detali informacija apie mokymus yra atsiunčiama apmokėjus už mokymus.

Mokymus veda: Vega Dikčienė, psichologė, Europsy kvalifikaciją patvirtinantis tarptautinis sertifikatas, koučingo (ICF) ir NLP meistrė (ICTA, ICU), sertifikuota sąmoningo dėmesingumo (mindfulness) konsultantė koučingo, NLP ir verslo profesionali trenerė (ICTA, ICU). Patirtis vedant praktinius mokymus +25 metai. Virš 10 metų Vega dirbu su nepilnamečiais resocializacijos centre, kai teko pačiai taikyti įgytas žinias praktikoje ir konsultuoti kitus specialistus. Lektorė konsultuoja verslo įmones bei asmenis individuliai konfliktų valdymo, pykčio valdymo bei bendravimo su agresyviais klientais temomis, veda koučingo sesijas bei grupinius užsiėmus klientų aptarnavimo, manipuliacijų ir sudėtingų bendravimo situacijų srityse.

Vega klientų vertinama už gebėjimą aiškiai pateikti medžiagą, praktinius pavyzdžius bei gerai parinktas užduotis, kurios padeda mokytis „čia ir dabar“.

PROGRAMA:

Mokymai vyksta įtraukiant visus dalyvius, diskutuojant, imituojant situacijas ir aptariant konkrečius pavyzdžius.

  • Agresyvių asmenų psichologija. Kokie yra agresyvių asmenų tikslai ir kaip juos atpažinti?
  • Duetas „AGRESORIUS – AUKA“. Kaip nešokti su agresoriumi polkos?
  • Savo silpnybių, kurios pritraukia agresorių, atpažinimas ir pažeidžiamumo prevencija. Kodėl patiriu kitų asmenų agresiją? Kodėl mane užsipuola? Kaip išlaikyti pasitikėjimą savimi ir išlikti tvirtu, kai esu puolamas?
  • Verbalinių agresorių tipai ir kaip su jais bendrauti? Žodis prieš žodį ir kitos priemonės neleisiančios prarasti pasitikėjimo savimi bei neprarasti vidinės pusiausvyros. Kaip su jais (ne)bendrauti?
  • Derybos darbe ir kasdieniame gyvenime. Kaip bendrauti sudėtingose verbalinėse situacijose ir kaip apsiginti bei atstovėti savo pozicijas, kai tenka tartis? Kaip išsakyti savo lūkesčius ir sustabdyti agresorių derantis? 
Vega Dikčienė
+370 699 88407
Justas Gavėnas
+370 685 37666
Viskas prasideda nuo pirmojo veiksmo