Kas naujo? 

Kas naujo?

Goldbergo mašina - komandinė veikla

2023-08-13Kas naujo?

 

Goldbergo mašina – apgalvota sudėtinė sistema, kurioje įvairiausių priemonių, atliekančių paprastas funkcijas, eilė sujungta tarpusavyje “domino” efektu. Viena priemonė iš eilės paleidžia kitą. Mašina „užkuriama“ pirmosios priemonės pajudinimu ir baigia veikti, kai atliekamas paskutinis veiksmas. 

Tai komandinė veikla arba komandos būrimo / stiprinimo užsiėmimas (angl. teambuilding). Gali būti organizuojamas tiek vidutinio dydžio komandoms (20-50 dalyvių), tiek didelėms (100, 200 ar daugiau dalyvių). Mažoms komandoms (iki 20 dalyvių) yra paruoštas specialus ergonomiškas Goldbergo mašinos rinkinys, kuriame komandų bazės vietai skirta dėžė talpina savyje ir detales, būtinas šiam žaidimui. Tai itin patogu mažuose kolektyvuose, mokyklų klasių, darželio grupių vaikų veiklai, o gal net ir giminės suvažiavimo ar kitos šeimyninės šventės veiklai paįvairinti.

Goldbergo mašinos konstravimą galima vykdyti tiek atvirose erdvėse (ant asfaltuotos aikštelės, pievoje, miške), tiek ir uždarose patalpose (viešbučių konferencijų salėse, sodybose ir pan.). Užsiėmimai vykdomi lietuvių arba anglų kalbomis.

Visos komandos tikslas – pastatyti nuo pradžios iki galo veikiančią ir žmogaus įsikišimo nereikalaujančią Goldbergo mašiną

Mikrokomandų tikslas – pastatyti savo veikiančią atkarpą, derinantis prie prieš tai buvusios ir po to sekančios komandos poreikių.

Komandoms žaidimo metu reikės: 

  • iš duotų priemonių sukonstruoti mašiną, kurios pirmąjį artefaktą pajudinus patiems, domino principu mašina pasiektų paskutinį tikslą
  • išnaudoti kuo daugiau duotų priemonių
  • sukonstruoti kuo ilgesnę grandinę
  • įvykdyti konkrečius reikalavimus: domino kaladėlių eilė, sverto principas ir pan. 

 

Goldbergo mašina - tai vieni TALENTŲ NAMAI vedamų patyriminių mokymų. Kiekviena iš patyrimių mokymų alternatyvų baigiama apibendrinimais, išvadomis ir komandos potyrių pasidalinimais. Taip užtikrinama, kad smagiai praleistas laikas taptų įsisąmoninamomis pamokomis!

Norėdami aptarti galimybes užsisakyti Goldbergo mašinos konstravimą susisiekite su TALENTŲ NAMAI partneriu Justu Gavėnu: +37068537666 arba justas@talentunamai.lt. 

Mums svarbu! Nepaisant to, kad ši konstravimo veikla atrodo chaotiška, 99% medžiagų ir detalių mes galime panaudoti vėl ir vėl. Tai draugiška gamtai, "žalioji veikla".


#komanda #veikla #Goldbergas #teambuilding #mokymai