Kas naujo? 

Kas naujo?

TOP 10 komandos formavimo ir stiprinimo užsiėmimų

2023-06-19Kas naujo?

Darbuotojų mokymų ir vadybos konsultacijų bendrovė TALENTŲ NAMAI jau beveik 10 metų vykdo komandos formavimo ir stiprinimo veiklas tiek mažose, tiek ir didelėse ir gausiose dalyviais grupėse. Komandinio darbo veiklos skirtos stiprinti bendradarbiavimą, komunikaciją ir ryšius tarp komandos narių. Be to, tai yra puiki edukacijos priemonė, jei šie užsiėmimai naudojami ne tik kaip pramoga, bet ir kaip patyriminiai mokymai. Veikla veiklai nelygi, kolektyvas kolektyvui nelygus, bet štai TOP 10 labiausiai pasiteisinusių komandinio darbo veiklų su trumpais jų aprašymais.

  1. Komandinės veiklos lauke. Aišku, viskas priklauso nuo oro ir nuo metų laiko. Gera žinai ta, kad didžiąją dalį veiklų galima vykdyti ir patalpose. Tiek mažoms, tiek didelėms grupėms verta apsvarstyti tokias komanda stiprinimo priemones: Goldbergo mašinos konstravimas (tinka įvairiam amžiui, vyrams ir moterims, inžinieriams ir humanitarams), žygiai, stovyklavimas, kliūčių ruožai, įvairių protinių loginių lauko užduočių sprendimas. Šios veiklos skatina pasitikėjimą, problemų sprendimą ir komandos darbą natūralioje aplinkoje.
  2. Pabėgimo kambariai. Komandos "užrakinamos" teminiuose pabėgimo kambariuose ir, pasitelkdamos savo žinias bei kūrybiškumą, turi išspręsti galvosūkius ir mįslės, kad rastų įžvalgas ir ištrūktų per skirtą laiko trukmę. Ši veikla skatina kritinį mąstymą ir bendradarbiavimą. Labiau tinkama mažoms komandoms (iki 10 dalyvių vienu metu).
  3. Kulinarijos studijos. Maisto ruoša ir jo valgymas visuomet suvienija komandas. Dalyviai bendradarbiauja, kad paruoštų valgį ar iškeptų tam tikrą patiekalą pagal iš anksto paruoštą receptą. Ši veikla skatina komunikaciją, delegavimą ir kūrybiškumą, tuo pačiu mėgaujantis bendra patirtimi ir buvimu kartu.
  4. Problemų sprendimo seminarai. Komandoms pateikiami sudėtingos problemos ar situacijos, susijusios su darbo vieta ar sąlygomis. Kartais šias veiklas vadiname strateginėmis sesijomis, naujų idėjų paieškos dirbtuvėmis. Tai skatina idėjų generavimą, inovatyvų mąstymą ir efektyvų problemų sprendimą.
  5. Pasitikėjimo veiklos. Pasitikėjimo kūrimo pratimai, kuria pasitikėjimą ir sustiprina komandos narių priklausomybę vieni nuo kitų. Ar tai bus vaikščiojimas per karštas žarijas, ar dalyvių gaudymas užmerktomis akimis, ar orientaciniai žygiai su protinėmis loginėmis užduotimis. Daugybę pasitikėjimo veiklų galima rasti ir rytų kovos menu organizatorių veikloje: karate, aikido, kendo ir kt.
  6. Savanorystė. Dalyvaukite bendruomeninėse veiklose ar projektuose kaip komanda. Kas tai bebūtų… Maskuojančių tinkle gamyba Ukrainai, akcija “Darom”, medžių sodinime ar bet kokia kita pagalba socialinėms organizacijoms. Tai skatina prasmingumo jausmą ir vienybę, tuo pačiu padedant ir bendruomenei.
  7. Komandiniai žaidimai. Jų pasirinkimas beveik begalinis. Nuo aktyvių ir sportinių (pripučiami kliūčių ruožai) iki stalo ar sporto žaidimų. Šie žaidimai skatina komandos narius daugiau sužinoti vieni apie kitus ir bendradarbiauti siekiant bendro tikslo.
  8. Komandos iššūkiai. Tai draugiški konkursai, tokius kaip sporto turnyrai, estafetės. Šios veiklos skatina komandinį darbą, komunikaciją ir pasiekimų pojūtį. Galima derinti su savanoryste ar kitais komandiniais užsiėmimais.
  9. Kūrybiniai seminarai. Dalyvaukite veiklose, tokiuose kaip piešimas, keramika ar improvizacinis teatras. Šie seminarai skatina kūrybiškumą, komunikaciją ir inovatyvų mąstymą.
  10. Asmenybės vertinimai. Tai užsiėmimai, kurių metu naudojantis įvairiais pripažintais įrankiais galima identifikuoti ir nustatyti komandos narių asmenybes.. Mūsų mėgstamiausia veikla yra interaktyvūs mokymai “Zoologijos sodas” pagal Nigel Risner metodiką, bet galite rasti ir kitus puikius įrankius ir metodologijas: Myers-Briggs asmenybės tipų indikatorius (MBTI) ar DiSC vertinimas, kad padėtumėte komandos nariams suprasti vienas kito asmenybes ir darbo stilius.

Planuojate komandos formavimo ar stiprinimo renginį? Lauke arba patalpose? Susisiekite su TALENTŲ NAMAI partneriu Justu Gavėnu: +37068537666 arba justas@talentunamai.lt